یاتاقان مدل SN: تعریف، ویژگی ها، نصب، روانکاری و کاربردهای چالش برانگیز

یاتاقان مدل SN از دو تکه تشکیل شده و برای نصب بلبرینگ های خود تنظیم و رولبرینگ های بشکه ای طراحی شده است. این یاتاقان ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند و مزایایی نظیر کاهش اصطکاک، افزایش طول عمر بلبرینگ، تحمل بارهای سنگین و شدید، قابلیت تعویض آسان و نگهداری کم را دارند. در ادامه به برخی از جزئیات و ویژگی های این یاتاقان ها می پردازم.

  • شماره گذاری یاتاقان های SN: این یاتاقان ها با توجه به سایز و ابعاد خود شماره گذاری می شوند. به عنوان مثال، یاتاقان SN512 برای بلبرینگ با قطر داخلی ۶۰ میلیمتر مناسب است. هر یاتاقان SN با توجه به نوع بلبرینگ مورد استفاده، شامل قطعات مختلفی است که در جدول زیر نشان داده شده است.

اگر می خواهید یاتاقان SN و SNL را بیشتر بشناسید این مقاله از وبسایت برای شما مفید خواهد بود.

تصویری که مشاهده می نمایید یاتاقان مدل SN محصول هایپر صنعتی اسداللهی می باشد که از قسمت های زیر تشکیل شده است

قطعات نام توضیح
A پوسته یاتاقان قسمت اصلی که بلبرینگ را در خود جای می دهد
B پوشش پایین قسمت پایین پوسته که با پیچ ها به آن متصل می شود
C پوشش بالا قسمت بالای پوسته که با پیچ ها به آن متصل می شود
D بیرینگ بلبرینگ خود تنظیم یا رولبرینگ بشکه ای که در داخل پوسته قرار می گیرد
E بوش قطعه ای که بیرینگ را به شفت متصل می کند
F رینگ قفل کننده قطعه ای که روی شفت قرار می گیرد و با فشار به بیرینگ، آن را در جای خود نگه می دارد
G آببند قطعه ای که جلوگیری از ورود آب، گرد و غبار و سایر ذرات خارجی به داخل یاتاقان می کند

نحوه نصب و روانکاری یاتاقان مدل SN به چه صورت می باشد ؟

برای نصب این یاتاقان ها، لازم است که ابتدا پوشش بالای پوسته را با باز کردن پیچ های آن جدا کنید. سپس بیرینگ را در داخل پوسته قرار داده و با فشار به رینگ قفل کننده، آن را به شفت متصل کنید. در نهایت پوشش بالای پوسته را با پیچ های خود محکم کنید. برای روانکاری یاتاقان ها، می توانید از گریس یا روغن استفاده کنید. برای این منظور، پوسته یاتاقان دارای سوراخ هایی است که از آنها می توانید روانکار را وارد کنید. توصیه می شود که روانکاری را به صورت دوره ای و با توجه به شرایط کارکرد یاتاقان انجام دهید.

برند های معروف این محصول کدامند ؟

این یاتاقان ها توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند که کیفیت و قیمت آنها متفاوت است. برخی از برندهای معروف و مطرح این یاتاقان ها عبارتند از: SKF، FAG، NTN، NSK، NACHI، TIMKEN و غیره. برای خرید یاتاقان SN با کیفیت بالا و قیمت مناسب، می توانید به صفحه تماس ما مراجعه کنید و از مشاوره رایگان و خدمات هایپرصنعتی اسداللهی استفاده کنید.