اورینگ NBR : لاستیک مقاوم در برابر روغن، سایش و دما

اورینگ NBR: خصوصیات، کاربردها و نکات خرید

اورینگ یکی از مهمترین قطعات لاستیکی است که در صنعت برای آب‌ بندی و جلوگیری از نشت سیالات و گازها استفاده می‌شود. اورینگ‌ها به شکل حلقه‌ های الاستیک با سطح مقطع گرد هستند که در شیارهای مخصوص قرار می‌گیرند و با فشار دادن به قسمت‌های مجاور، یک درزبند مکانیکی ایجاد می‌کنند. اورینگ‌ها را می‌توان در دو حالت ثابت (استاتیک) و متحرک (دینامیک) به کار برد. برای نمونه، در پمپ‌ها، شیرآلات، سیلندرهای هیدرولیک و پنوماتیک، توربین‌ها، کمپرسورها و دستگاه‌های پزشکی از اورینگ‌ها استفاده می‌شود.

اورینگ‌ها از جنس‌های مختلف الاستومر ساخته می‌شوند که هر کدام خصوصیات و کاربردهای خاص خود را دارند. یکی از رایج‌ترین جنس‌های اورینگ NBR یا لاستیک نیتریل است که دارای مقاومت بالایی در برابر روغن، سایش و دما است. NBR یک الاستومر ترموست (سخت شونده با حرارت) است که از پلیمریزاسیون بوتادین و آکریلونیتریل به دست می‌آید. NBR به دلیل قابل تولید بودن در سختی‌های مختلف، قابل تطبیق با شرایط کاربرد است. NBR همچنین دارای قابل تحمل بودن در فشار بالا و قابل تولید بودن با هزینه پایین است.

تصویری که مشاهده می کنید اورینگ NBR محصول هایپرصنعتی اسداللهی می باشد و برخی از مزایای آن عبارتند از:

  • تحمل دمای ۳۰_ الی ۱۲۰ درجه سانتی گراد
  • مقاومت در برابر روغن های معدنی، صنعتی و گریس ها
  • مقاومت در برابر سایش و خوردگی
  • قابلیت تولید در انواع شکل، اندازه و رنگ
  • قیمت مناسب نسبت به سایر متریال های لاستیکی

برای خرید اورینگ NBR، شما می توانید از صفحه تماس وبسایت استفاده کنید. این فروشگاه انواع اورینگ NBR را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کنند.

اورینگ NBR

کاربرد آن در خودر