گریس نسوز یا گیریس نسوز کدام واژه صحیح است ؟

مشخصات کلی محصول

پیش از خرید گریس نسوز بهتر است بدانید که گریس یا به لاتین Grease یک روان کننده جامد یا نیمه جامد است. به عنوان پراکندکی عوامل غلیظ کننده در یک روان کننده مایع تشکیل می شود. گریس به طور معمول از یک صابون امولوسیون شده با روغن معدنی یا گیاهی تشکیل شده است.
در نظر داشته باشید که گریس به خصوص گریس نسوز گاهی اوقات برای توصیف مواد روانکاری استفاده می شود که به سادگی جامدات نرم یا مایعات با ویسکوزیته بالا هستند، اما این مواده خواصه رقیق شدن برشی، مشخصه گریس نسوز کلاسیک را از خود نشان نمی دهند؛ چرا ؟ زیرا موادی مانند ژل های نفتی اعم از وازلین به عنوان گریس طبقه بندی نمی شوند.

ویژگی آنها چیست ؟

گریس ها و گریس نسوز ویژگی مشترکی دارند به عنوان مثال :

  1. داری ویسکوزیته بالایی هستند.
  2. با اعمال برش افت می کنند که اصطلاحا بدان نازک شدن برشی گویند.
  3. بر روی مکانیسم هایی استفاده می شوند که به ندرت می توانند روغن کاری شوند.
  4. به عنوان درزگیر برای جلوگیری از نفوذ آب و مواد تراکم ناپذیر عمل می کنند.

انواع گریس و گریس نسوز محصول هایپرصنعتی اسداللهی

گریس ها به دو نوع نسوز و قابل اشتعال تقسیم می شوند که هایپر صنعتی اسداللهی مفتخصر است به عنوان فراهم کننده اصلی و مستقیم کشور ایران خود را معرفی نماید . در تصویر روبرو محصول گریس نسوز و غیر قابل اشتعال این شرکت را مشاهده می نمایید.از طریق شماره تلفن های موجود در همین صفحه اقدام به دریافت مشاوره رایگان و تماس نمایید.

انواع محصولات هایپرصنعتی اسداللهی که در تصویر مشاهده می کنید:

گوشواره گلوله ای : موارد استفاده آن برای انواع بلبرینگ های کشویی ، توپی و شفت ، غلتکی، زنجیر، چرخ دنده ، لولا.
 اجیالوب : یکی دیگر از انواع رایج گریس بلبرینگ است.
سرامیکی : برای نصب پیچ، مهره، شمع، قطعات اگزوز و ترمزهای دیسکی مناسب است.
وازلینی : فقط برای PVC مورد استفاده است و استفاده در دمای بالا ممنوع

برای دیدن آدرس شعبات ما در ایران و در دبی بر روی نقشه از طریق صفحه تماس کلیک کنید.

تصویر گریس نسوز

بهترین راه انتخاب گریس چیست ؟

دوستان عزیز، انتخاب گریس بستگی به نوع مصرف شما دارد همانطور که در دسته بندی انواع گریس عنوان نمودیم شما بایستی بتوانید بسته به کاربرد شامل دما ، شرایط محیطی مورد نظر، گریس مناسب برای مصرف مورد نظر خود انتخاب نمایید.

اصطلاح صابون استفاده شده در گریس چیست ؟

طبق بررسی مهندسین وبسایت هایپر صنعتی اسداللهی وبسایت صابون ها رایج ترین عامل امولوسیون کننده مورد استفاده هستتند. صابون ها از مواد شیمیایی صنعتی شامل استِارت کلسیم ، استِارت سدم، استِارت لیتیوم، لیتیوم ۱۲ هیدروکسی استِارت تشکیل میوند که گاها به صورت تک عنصری و یا گاهلا به صورت ترکیبی بر اساس نوع تولید ماده خالص مورد استفاده قرار می گیرند. مقاومت آن در برابر دما به ویسکوزیته آن مربوط می شود.
جامدات پودری نیز ممکن است به عنوان غلیظ کننده، به ویژه به عنوان خاک رس استفاده شوند. گریس های بر پایه روغن چرب با غلیظ کننده هایی مانند قطران های موادی آلی همانند گرافیت یا میکا نیز تهیه شده باشند که باعث تداوم و افزایش مقاومت گریس می گردند.