همه چیز درباره پگینگ پیستونی

پکینگ پیستونی یک نوع پکینگ لاستیکی است که برای اب بندی پیستون و شافت پمپ های هیدرولیک و پنوماتیک استفاده می شود. جنس این محصول از لاستیک طبیعی یا مصنوعی مانند وایتون، سیلیکون، NBR و غیره می باشد.

هر کدام از این مواد دارای خواص خاص خود هستند که برای شرایط مختلف کاربرد مناسب انتخاب می شوند. برای مثال، پکینگ وایتون دارای مقاومت بالا در برار دما، فشار،روغن و سوخت است. پکینگ سیلیکون دارای قابلیت تحمل دمای بالا، مقاومت در برابر اوزون و فرابنفش و کاربرد خوب در صنایع بهداشتی و غذایی است. پکینگ NBR دارای مقاومت در برابر روغن، گاز، آب و سایش است.

تصویر روبرو محصول پکینگ پیستونی محصول شرکت هایپر صنعتی اسداللهی می باشد از ویژگی های این محصول می توان گفت این محصول دارای لبه آب بندی داخلی بلندتر و باریک تر از لبه خارجی است. و عملکرد آن یک طرفه است می باشد.

این پکینگ به صورت حلقه ای بوده ولی این فروشگاه نمونه های دیگری همجون پکینگ دستی، پکینگ پلی اورتان و پکینگ NBR برای عرضه به شما مشتریان گرامی را دارد.

طرز کار پکینگ پیستونی

پکینگ پیستونی به صورت حلقه ای یا V-شکل تولید می شود. حلقه ای به صورت گلو کار یا پستان کار عمل می کند و در شافت هایی با قطر کمتر از ۵۰ میلیمتر، استفاده می شود. V-شکل شامل چند حلقه نر، ماده و رینگ پشتیبان است که در شافت های با قطر بزرگتر از ۵۰ میلی متر استفاده می شود. همچنین بعضی از پکینگ های پستان کار دارای رینگ تقویت کننده فولاد ضد زنگ در لبه های آب بند خود هستند.

بر اساس استاندارد ISO و DIN پکینگ پستان با توجه یه نحوه نصب و عملکرد خود به دو نوع مستقیم تقسیم می شود: پکینگ تحمل فشار، و پکینگ تحمل جذب.