خرید مهره + ارسال و تحویل در محل + دانستنی های قبل از خرید محصول

همه می دانیم که مهره چیست اما بد نیست در این پست کمی عملی بیشتر به جزییات این موضوع بپردازیم تا بتوانید تصمیم درستی در خرید مهره بگیریم. این مقاله صرفا یک مقاله درباره فروش محصول نمی باشد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مهره چیست ؟

مهره یک قطعه کوچک و پیچیده است که به کار می ورد تا پیچ ها را در محل خود نگه دارد. این ساده ترین تعریفی است که برای آن می توانستم به کار ببرم. معمولا مهره ها به صورت یک قطعه کوچک با سوراخ مرکزی برای گذر پیچ تولید می شوند. و در برخی موارد خاص توسط یک پیج روزنه دار، به وسیله اشپین ها مهار می گردند.

انواع مهره

همانطور که در تصویر محصول هم پیداست مهره ها انواع بسیار زیادی دارند بسته به نوع پیچ، نوع مصرف، و نیاز بر اساس ویژگی های خاص خود طبقه بندی می شوند:
برخی از این مهره ها عبارتند از :

 • مهره استاندارد: این نوع مهره‌ ها شامل مهره هایی با مشخصات استاندارد از جمله متریک، UNC، UNF و BSP است.
 • مهره خودقلاوی: این نوع مهره‌ ها دارای یک سوراخ کوچک در گوشه آن هستند که با فشار بر روی پیچ، جلوگیری از باز شدن آن را انجام می دهند.
 • مهره تخت: این نوع مهره‌ ها دارای یک سطح تخت در زیر آن هستند که باعث کاهش فشار بر روی قطعات و جلوگیری از خوردگی آن ها می شود.

مهره های موجود در هایپرصنعتی اسداللهی بر اساس دسته بندی

هایپرصنعتی اسداللهی با دارا بودن شعبات داخل کشور و خارج از کشور این امکان را فراهم نموده است، تا محصولات با کیفیت و استاندارد های روز دنیا را برای شما فراهم آورد. استانداردهای ما نظیر ISO، DIN می باشند که همانطور که معرف حضور گرامی شماست از معتبر ترین استانداردهای حاضر دنیاست. در ادامه نیز توضیحی درباره این استاندارد ها خواهیم داد. هدف ما ارتقای کیفی سطوح صنعتی میهن عزیز است. البته استاندارد های تعریف شده در سازمان ملی استاندارد ایران هم مرغوبیت بالایی دارند و امروزه می توان گفت محصولات صنعتی ایرانی دیگر از منظر استاندارد با کشورهای صنعتی بزرگ نیز برابری می کنند. برای آگاهی از دسته بندی و خرید مهره بر اساس نیاز خود ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

تصویر روبرو انواع مهره های موجود در انبار هایپرصنعتی اسداللهی می باشد. البته اگر قصد خرید مهره دارید باید گفت این محصول در سه دسته بندی زیر مقایسه می شود.

ویژگی محصول

فولاد

تعریف : فولاد یک آلیاژ از آهن و کربن است که دارای خصوصیات سختی، قابل فورج، قابل جوش و قابل پولش است. فولاد در انواع گوناگون با درصدهای مختلف کربن و عناصر دیگر تولید می‌شود. برخی از نمونه های فولاد عبارتند از فولاد ضد زنگ، فولاد ضد سایش، فولاد کروم-مولیدبن و غیره.

ویژگی : مستحکم ترین نمونه مهره می باشد که سختی و مقاومت بالایی دارد اما در برخی موارد که مدام با باز و بسته شدن همراه است توصیه نمی شود.

آلومینیوم:

تعریف: آلومینیوم یک فلز سبک، قابل شکل دادن، قابل جوش و قابل پولش است. آلومینیوم دارای خصوصیات عایق بودن، حفاظت در برابر خوردگی و نوراندامان بودن است. آلومینیوم در انواع گوناگون با درصدهای مختلف عناصر دیگر تولید می‌شود. برخی از نمونه های آلومینیوم عبارتند از آلومینیوم ۶۰۶۱، آلومینیوم ۷۰۷۵، آلومینیوم ۲۰۲۴ و غیره.

ویژگی : بر اساس محل استفاده و نوع پروژه و کاربرد می توانید از این نوع مهره ها استفاده نمایید.

برنج:

تعریف : برنج یک آلیاژ از مس و روی است که دارای خصوصیات قابل شکل دادن، قابل جوش و قابل پولش است. برنج دارای خصوصیات حفاظت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر سایش و رسانایی بالا است. برنج در انواع گوناگون با درصدهای مختلف روی و عناصر دیگر تولید می‌شود. برخی از نمونه های برنج عبارتند از برنج زرد، برنج قرمز، برنج نیکل-برنج و غیره.

ویژگی : بر اساس کاربرد صنعتی در برخی موارد که استفاده از مهره سخت به کار نمی آید همانند ساخت و ساز های رباتیک ساده برای دانش آموزان و غیره.

خرید مهره

 • انواع مهره
 • مهره شش گوش
 • مهره کاسه نمدی
 • مهره واشر دار
 • مهره باریک
 • موجودی
 • موجود می باشد
 • موجود می باشد
 • موجود می باشد
 • موجود می باشد

برای خرید و یا مشاوره این محصول با توجه به نیاز خود می توانید از طریق شماره تماس های درج شده در این صفحه و یا در صفحه تماس اقدام نمایید.

استاندارد های با کیفیت موجود در بازار

برای خرید مهره های با کیفیت، باید به استاندارد هایی که برای آنها تعیین شده است توجه کنید. استاندارد ها مشخصات فنی و ابعادی مهره ها را تعیین می‌کنند و به تضمین کیفیت و انطباق آنها با پیچ های مربوطه کمک می‌کنند. برخی از استاندارد های رایج برای مهره ها عبارتند از:

 • استاندارد DIN: این استاندارد یک استاندارد آلمانی است که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استاندارد برای مهره های با رزوه متریک و اینچی تدوین شده است و خواص شیمیایی و مکانیکی آنها را شرح می‌دهد.
 • استاندارد ASTM: این استاندارد یک استاندارد آمریکایی است که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استاندارد برای مهره های با رزوه متریک و اینچی تدوین شده است و خواص شیمیایی و مکانیکی آنها را شرح می‌دهد.
 • استاندارد ISO: این استاندارد یک استاندارد بین المللی است که در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استاندارد برای مهره های با رزوه متریک تولید شده است و خواص شیمیایی و مکانیکی آنها را شرح می‌دهد.