رولبرینگ سوزنی مزایا و راهنمایی های خرید محصول

رولبرینگ سوزنی یک نوع خاص از رولبرینگ هستند که برای کاهش اصطکاک و تحمل بارهای شعاعی در فضاهای کم استفاده می‌شوند. آنها از غلتک های بلند و نازک مانند سوزن تشکیل شده‌اند که قطر آنها در انتها کمتر می‌شود. این خاصیت باعث می‌شود که لبه های غلتک با حلقه های رولبرینگ تماس نگیرند و خوردگی را کاهش دهند. این مجصول به دو صورت یک ردیفه و دو ردیفه تولید می‌شوند و ممکن است دارای لبه های یکدست یا جدا شده در حلقه های داخلی یا خارجی باشند. برخی از آنها همچنین دارای شیار و سوراخ برای روانکاری هستند.

رولبرینگ سوزنی در بسیاری از صنایع و ماشین آلات کاربرد دارند، مانند خودرو، موتورسیکلت، پمپ، توربین، ژنراتور، چرخ دنده، گیربکس و غیره. آنها به دلیل حجم و وزن کم، استقامت بالا، قابلیت نصب آسان و قیمت مناسب محبوب هستند. رولبرینگ سوزنی با توجه به نوع و ابعاد آنها قابل تفکیک به چندین دسته هستند، مانند:

 • رولبرینگ سوزنی با حلقه داخلی: این نوع رولبرینگ ها دارای یک حلقه داخلی هستند که شفت را پوشش می‌دهد. این حلقه داخلی معمولاً از جنس فولاد سخت شده است و صاف و صیقل داده شده است. این رولبرینگ ها برای شفت های کم کار شده یا غیر قابل ماشینکاری مناسب هستند.
 • بدون حلقه داخلی: این نوع رولبرینگ ها فقط از یک حلقه خارجی و قفسه با غلتک های سوزن شکل تشکیل شده‌اند. آنها برای شفت های سخت کار شده و صاف مناسب هستند. این رولبرینگ ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند و قابل تعویض با حلقه داخلی نمودار NA هستند.
 • رولبرینگ سوزنی با لبه: این نوع رولبرینگ ها دارای لبه در حلقه خارجی خود هستند که جابجایی محوری غلتک ها را کنترل می‌کنند. لبه می‌تواند یکپارچه یا جدا شده باشد. رولبرینگ های بزرگتر دارای سه لبه به هم پیوسته و شیار و سوراخ برای روانکاری هستند.
 • با کاسه نمد: این نوع رولبرینگ ها دارای یک کاسه نمد از جنس پلاستیک هستند که در طرفین حلقه خارجی قرار دارند. این کاسه نمد از ورود گرد و غبار و خروج گریس جلوگیری می‌کنند. این رولبرینگ ها از گریس پایه لیتیم پر شده‌اند که خاصیت ضد زنگ زدگی دارند. این رولبرینگ ها می‌توانند در محدوده دمایی ۲۰- تا ۱۰۰+ درجه سانتیگراد کار کنند.

برای مطالعه بیشتر درباره انواع رولبرینگ ها این مقاله با عنوان رولبرینگ چیست از وبسایت آموزشی نماتک می تواند بسیار برای شما جذاب باشد.

تصویری که مشاهده می کنید تصویر رولبرینگ سوزنی محصول شرکت هایپرصنعتی اسداللهی می باشد؛

این محصول از قطعات تشکیل دهنده زیر ساخته شده است

 • حلقه داخلی: این قسمت شفت را پوشش می‌دهد و معمولاً از فولاد سخت شده ساخته شده و صاف و صیقل داده شده است. حلقه داخلی می‌تواند یکپارچه با حلقه خارجی باشد یا جدا شده باشد.
 • حلقه خارجی: این قسمت بدنه رولبرینگ را تشکیل می‌دهد و معمولاً از فولاد سخت شده ساخته شده و صاف و صیقل داده شده است. حلقه خارجی می‌تواند دارای لبه در طرفین باشد که جابجایی محوری غلتک ها را کنترل می‌کنند. لبه می‌تواند یکپارچه با حلقه خارجی باشد یا جدا شده باشد.
 • قفس: این قسمت غلتک های سوزن شکل را در جای خود نگه می‌دارد و از تماس آنها با هم جلوگیری می‌کند. قفس معمولاً از فولاد یا پلاستیک ساخته شده است.
 • غلتک های سوزن شکل: این قسمت بار شعاعی را تحمل می‌کنند و بین حلقه داخلی و خارجی چرخش می‌کنند. غلتک های سوزن شکل بلند و نازک هستند و قطر آنها در انتها کمتر می‌شود

مزایا و معایب استفاده از رولبرینگ سوزنی

این محصول نیز مانند هر محصول دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارند. البته شما بایستی به نیاز مصرفی خود نیز توجه نمایید، برخی از مزایای استفاده از رولبرینگ سوزنی عبارتند از:

 • حجم و وزن کم: فضای کمتری را اشغال می‌کنند و به دلیل طولانی بودن غلتک ها، قطر حلقه های آنها کمتر است. این باعث می‌شود که رولبرینگ سوزنی سبک تر و جمع و جور تر باشند.
 • استقامت بالا:  قابلیت تحمل بارهای شعاعی زیاد را دارند. آنها به دلیل دارا بودن تعداد زیاد غلتک ها، نقطه تماس بالاتری با حلقه های رولبرینگ دارند. این باعث می‌شود که فشار بر روی هر غلتک کمتر شود و عمر مفید رولبرینگ افزایش یابد.
 • قابلیت نصب آسان: رولبرینگ سوزنی به دلیل شکل ساده و یکپارچه خود، نصب و تعویض آسان تر هستند. آنها نیاز به تطابق دقیق با شفت یا بدنه ندارند و می‌توانند با استفاده از پرس یا چکش نصب شوند.
 • کاهش اثر خوردگی : آنها از غلتک های بلند و نازک مانند سوزن تشکیل شده‌اند که قطر آنها در انتها کمتر می‌شود. این خاصیت باعث می‌شود که لبه های غلتک با حلقه های رولبرینگ تماس نگیرند و خوردگی را کاهش دهند.

برخی از معایب استفاده از آنها عبارتند از:

 • قابلیت حمل بار کم: فقط قادر به تحمل بارهای شعاعی هستند و نمی‌توانند بارهای محوری را پشتیبانی کنند. این باعث محدود شدن کاربردهای آنها در صورت وجود بارهای ترکیبی محوری و شعاعی می‌شود.
 • سرعت کم: به دلیل دارا بودن تعداد زیاد غلتک ها، اصطکاک بالاتر و حرارت تولید شده بالاتر دارند. این باعث محدود شدن سرعت چرخش آنها می‌شود. به علاوه، به دلیل قطر کم حلقه های آنها، لذت خوردگي در حال چرخش كمتر است و اين نيز سرعت را كاهش می‌دهد.
 • نیاز به روانکاری: به دلیل اصطکاک و حرارت بالا، نیاز به روانکاری مناسب و مرتب دارند. این نیاز به هزینه و زمان بیشتری برای نگهداری و تعمیرات آنها منجر می‌شود.

اگر قصد خرید این محصول را از هایپرصنعتی اسداللهی دارید پیشنهاد می کنم از طریق صفحه تماس اقدام به دریافت مشاوره و تماس نمایید تا علاوه بر آگاهی از شماره تماس های ما از آدرس شعبات ما در تهران و کرج آگاه گردید.